De gastheren en gastvrouwen van natuurvriendenhuizen en kampeerterreinen zijn sociale, stressbestendige mensen die in tweetallen een week, weekend of midweek de dagelijkse gang van zaken in het huis of op het kampeerterrein verzorgen. Zij zijn meestal stellen of een koppel vrienden of vriendinnen.

Je helpt de mensen die aankomen en verblijven. Je krijgt te maken met veel verschillende mensen, je regelt de administratieve afhandeling van het verblijf en helpt onze gasten zich welkom te voelen en hun wegwijs te maken. Voor mensen die het fijn vinden een spin in het web te zijn, is dit een sociale, actieve en dynamische omgeving op een mooie plek in de natuur.

Nico Noorland, gastheer in het Zeehuis

“Het werk geeft enorm veel voldoening. De sfeer. Al die tevreden gezichten. Als je op een willekeurige avond rondkijkt, zie je hoe de gasten zich allemaal op hun eigen manier vermaken. Hoe de kinderen met elkaar spelen en meestal al vroeg instorten, geveld door een overdosis zeelucht. Hoe men met elkaar omgaat. Hoe men profiteert van al die unieke mogelijkheden die Het Zeehuis biedt. Een pianoconcert in de grote zaal. Een volleybaltoernooi. Met tien families tegelijk eten maken. Of met tien Duitse meiden tegelijk pannenkoeken bakken. Vol trots aan voorbijgangers vertellen, wat hier allemaal mogelijk is. En dat je dan zeker weet: die komen terug!”

Heb je belangstelling voor deze (of een andere) vrijwilligersfunctie, dan kun je contact opnemen met de vrijwilligerscoördinator. Eerst krijg je een kennismakingsgesprek, waarna ervaren vrijwilligers je graag wegwijs maken. Als de inwerkperiode naar wens verloopt, neem je deel aan een tweedaagse training. Er wordt gewerkt met een vrijwilligersovereenkomst, er is een vrijwilligersverzekering en reiskosten worden vergoed.

Meer informatie

Taakomschrijving gastheer en gastvrouw

Contact met de vrijwilligerscoördinator

Nivonhuis de Hondsrug Noordlaren (Groningen) Joan Nijstad 06-50208041 jjnijstad@gmail.com
Nivonhuis Allardsoog Een West (Drenthe) Aukje van Os 0516-541842 allardsoog.chw@gmail.com
Nivonhuis Hunehuis Havelte / Darp (Drenthe) Martha Baede 053-8510782 m.baede@quicknet.nl
Nivonhuis Krikkenhaar Bornebroek (Overijssel) Eef Huiskamp 074-2913257 eefhuiskamp@gmail.com
Nivonhuis Den Broam Buurse (Overijssel) Rinze Vonk 06-50653280 huiswachtencoordinator@denbroam.eu
Nivonhuis ABK en
Nivonkampeerterrein Het Hallse Hull
Hall (Gelderland) Freerk de Jong/Marieke Sieslieng voorzitter@nivon-hall.nl
Nivonhuis Bosbeek Bennekom (Gelderland) Rietha Droogers 055-8442360 r.droogers@upcmail.nl
Nivonhuis Koos Vorrink Lage Vuursche (Noord Holland) Herman Pieterson 06-29191435 cvw.koosvorrink@nivon.nl
Nivonhuis het Zeehuis Bergen aan Zee (Noord Holland) Ank van der Zee 072-5715305 zeehuis-hc@ziggo.nl
Nivonhuis en Nivonkampeerterrein de Banjaert Wijk aan Zee (Noord Holland) Hanneke Leeuwerink 06-44076760 hannekepaars@hotmail.com
Nivonhuis De Kleine Rug Dordrecht (Zuid Holland) Evert Zoomer 0181-621658 e.zoomer@kpnmail.nl
Nivonhuis Morgenrood Oisterwijk (Noord Brabant) Ad Jansen 0499-477655 / 06-12276567 crdvrijwilligersmorgenrood@gmail.com
Nivonhuis Eikhold Heerlen (Limburg) Marijke Duysens 06-27003830 eikhold.hw@nivon.nl
Nivonkampeerterrein De Meenthe Noordwolde (Friesland) Julia Arkenbout 0561-477591 meenthe@nivon.nl
Nivonkampeerterrein Lettelbert Lettelbert (Groningen) Els Wouda 06-13786620 elsww50@gmail.com
Nivonkampeerterrein De Grutto Schipluiden (Zuid-Holland) Kees Hogervorst 06-33848664 khogervorst@xs4all.nl
Nivonkampeerterrein Gele Anemoon Wijlre (Limburg) Marina Hartwich 046-4421656 marina.hartwich@gmail.com